Wyłącz preloader
Salon Kosmetyki Laserowej 4 Body, Pułaskiego 34B, 37-700 Przemyśl

Jak działa laser LightSheer

Mechanizm działania światła lasera LightSheer na mieszek włosowy i włos

Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę - barwnik). Naleźy jednak dodać, źe nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie 'uśpienia' (katagen, telogen), która ma róźne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) - po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum trzy/cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów- zaleźnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

 

Równieź ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., moźe zaistnieć konieczność przeprowadzenia piątego lub szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu). Powyźsze zalecenie moźe dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).

 

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika ok. 2-5 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad.

 

W przypadku „małej” głowicy jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9x9mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

 

alt

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji?

  • w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych - hirsutyzm, hipertrychoza,
  • w celach kosmetycznych -wszystkie części ciała,
  • u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
  • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
  • u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
  • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów).

NASI PARTNERZY

COHERENT POLSKA
LUMENIS
Palomar Emerge
M'ONDUNIQ
NATINUEL
Mediderma