Wyłącz preloader
Salon Kosmetyki Laserowej 4 Body, Pułaskiego 34B, 37-700 Przemyśl

Pytania i odpowiedzi

Ile zabiegów należy wykonać, aby pozbyć się owłosienia ?

Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej trzy zabiegi. Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg depilacji wykonany cztery razy pozwala na istotne zmniejszenie ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a nawet całkowite usunięcie. Konieczność powtarzania zabiegu związana jest z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to usunąć można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli są widoczne ponad powierzchnią skóry. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują właściwej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów.

Jak często wykonywane są zabiegi ?

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od predyspozycji osobniczych i oczekiwanych efektów. Włosy raz naświetlone nie odrastają. Jednak pozostaje pewna liczba włosów, które w czasie zabiegu pozostają w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy należy wykonać kolejny zabieg.

Czy depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem ?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, stosowana jest od blisko 10 lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Jak dotąd nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej.

Jak długo trwa zabieg ?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi wykonywane na twarzy trwają kilka minut, zaś większe powierzchnie jak np. łydki czy uda wymagają więcej czasu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić komplikacje ?

Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do kilku dni. Objawy niepożądane typu - strupki czy pęcherzyki zdarzają się niezwykle rzadko.

NASI PARTNERZY

COHERENT POLSKA
LUMENIS
Palomar Emerge
M'ONDUNIQ
NATINUEL
Mediderma