Wyłącz preloader
Salon Kosmetyki Laserowej 4 Body, Pułaskiego 34B, 37-700 Przemyśl

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:

- Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco- natłuszczająco- kojące) kilka dni wcześniej.

- Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

- Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (penseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 8 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.

- Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

- Preparaty o działaniu złuszczającym ( peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

- Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

- Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu( dziurawiec!, nagietek, herbata Figura 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

- Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1miesiąć po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

- Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

- 'Opalenizna' uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air- brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

- Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

NASI PARTNERZY

COHERENT POLSKA
LUMENIS
Palomar Emerge
M'ONDUNIQ
NATINUEL
Mediderma